niemcy-i-polska-walcza-min

Coraz lepsze perspektywy na rynku pracy. Polska i Niemcy walczą o pracowników z Ukrainy

Minimalna kwota wynagrodzenia rośnie w Polsce z roku na rok. Obywatele Ukrainy (i nie tylko oni) mogą już liczyć na wysokie zarobki i miejsca pracy, a to dopiero początek dobrych wieści – swoje drzwi szerzej otwierają również Niemcy.

 

Rośnie płaca minimalna w Polsce

Polski rząd co roku podnosi płacę minimalną. Aktualnie minimalna pensja pracownicza w Polsce wynosi 2100 zł brutto, co daje najmniej zarabiającym 1530 zł na rękę. Stawka wzrosła o 5% mniej w stosunku do roku poprzedzającego. Wszystko na to wskazuje, że czeka nas kolejny wzrost wynagrodzeń.

Najbardziej korzystają na tym najmniej zarabiający, ale i nie tylko. Rosną też płace specjalistów, którzy są coraz częściej poszukiwani. To dobra wiadomość nie tylko dla Polaków, ale i dla obywateli innych krajów, którzy chcieliby pracować w Polsce.

 

Niemcy też szukają pracowników i również oferują dobre warunki

Nie tylko w Polsce brakuje rąk do pracy. Niemcy również mają podobny problem i otwierają się na mieszkańców Ukrainy, rywalizując tym samym z Polską. To doskonała wiadomość dla obywateli Europy Zachodniej, którzy mają coraz szersze perspektywy.

Jakie zmiany szykuje rząd Niemiec, aby ułatwić pracę obcokrajowcom? Fachowcy i specjaliści spoza Unii już niedługo będą mogli legalnie przez pół roku poszukiwać pracy w Niemczech. To czas na poszukiwania, którego wcześniej nie było. Od teraz będzie można rozpocząć pracę a na uzyskanie pozwoleń i formalności będzie aż 6 miesięcy. Nowa ustawa nie będzie ograniczać się do żadnych zawodów, co oznacza, że każdy będzie mógł skorzystać.

 

Polska i Niemcy walczą o pracowników z Ukrainy?

Polska i Niemcy walczą o pracowników z Ukrainy? Wszystko na to wskazuje. W obydwu krajach brakuj pracowników. Na tej walce mogą skorzystać klienci JDM Recruitment, którzy szukają pracy w Unii Europejskiej.  Polska i Niemcy będą rywalizować o pracowników ułatwiając im dostanie pracy oraz zmniejszając wymagania co do stałego pobytu. Można też zakładać kolejne wzrosty w wynagrodzeniach.