stop shield traffic sign road sign 39080 775x517 - Współpraca z pracodawcami z Hiszpanii została wstrzymana. Czy to się zmieni?

Hiszpania było jednym z ulubionych europejskich krajów dla każdego, kto szukał pracy sezonowej. Ale i nie tylko, kraj po kryzysie potrzebował specjalistów. Jednak współpraca z pracodawcami przerywa aktualnie wiele firm rekruterskich i pośredników pracy, w tym JMD Merkury. Dlaczego?

Rekrutacja do Hiszpanii wstrzymana. Dlaczego?

Głównym winowajcą tego stanu rzeczy jest pogoda. Rekrutacja w JDM Mercury do pracy w Hiszpanii została wstrzymana, dlatego że warunki pogodowe w tym roku były fatalne. Palące słońce, susze i wysokie temperatury siały prawdziwe spustoszenie wśród rolników. To było widać również w Polsce. Brak zbiorów oznacza brak wakatów. Ucierpieli nie tylko rolnicy, którzy do teraz liczą straty, ale i wszyscy miłośnicy zajęć sezonowych, dla których po prostu nie było pracy.

Z uwagi na pogodę, pracodawcy z Hiszpanii często przekładali poszukiwania pracowników na późniejsze terminy. JDM Mercury wysłała w tym roku w te regiony Europy łącznie 3 grupy, z czego część osób wciąż pracuje w różnych zakładach.

To nie koniec naboru do Hiszpanii! Są nowe plany!

Hiszpania stale wychodzi z kryzy i to widać na rynku pracy. Dziś poszukiwani są pracownicy w wielu branżach, zwłaszcza do prac sezonowych przy zbiorach. Przeważają firmy prywatne, gdzie pracuje ponad 450 000 osób.

Praca od zaraz jest możliwa głównie w budownictwie i rolnictwie. Jak się jednak okazało, wiele zależy od pogody, która może pokrzyżować nawet najambitniejsze plany. Rok 2018 nie był łaskawy dla rolników i plantatorów, a co za tym idzie, również i dla osób, które liczyły na podjęcie prac sezonowych w Hiszpanii.

Osoby, które lubiły prace sezonowe w Hiszpanii mogą jednak spać spokojnie. To chwilowy i jednorazowy problem, który JDM Mercury stara się rozwiązać. Stale poszukiwane są różne sektory, w których można znaleźć zatrudnienie. Na początku stycznia 2018 jedna grupa pracowała na wyspach kanaryjskich w hotelach. JDM Mercury chce w 2019 wejść również na hiszpański rynek hotelarki.