znizki-dla-studentow

W Polsce uczęszczanie do publicznych uczelni wyższych jest darmowe. Są one też uważane za najbardziej prestiżowe, a uniwersytety jak Jagielloński, Warszawski czy Adama Mickiewicza cieszą się światowym uznaniem. Studiowanie jest więc łatwo dostępne, ale również i opłacalne – każdy student może bowiem liczyć na znaczne zniżki, które dotyczą wielu dziedzin.

 

Transport

Osoba posiadająca legitymację studencką największe korzyści odczuje podczas korzystania z transportu publicznego. Zarówno krajowi przewoźnicy, tacy jak PKP czy PKS, jak i komunikacje miejsce, oferują ok. 50% zniżek na swoje usługi. Dotyczy to przejazdów jednorazowych, jak i biletów miesięcznych. Jest to szczególnie opłacalne w przypadku konieczności codziennego dojeżdżania do większych miejscowości lub też poruszania się z przedmieścia do centrum. Standardowe bilety komunikacji miejskiej to koszt ok. 3 zł, więc połowa tej ceny z uwzględnieniem wielu kursów pozwala zaoszczędzić już znaczną kwotę.

Tańsze mogą być również podróże poza granicami Polski. Promocje dla studentów organizowane są chociażby np. przez LOT, dzięki czemu można wybrać się na wakacje na bardzo korzystnych warunkach. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że polska legitymacja studencka upoważnia do wyrobienia jej europejskiej wersji, dzięki której można mieć dostęp do tańszych usług we wszystkich krajach UE.

 

WAŻNE! Zniżki dla studentów dotyczące przejazdów komunikacją miejską nie są ograniczone przez wiek! Często można spotkać się z błędnymi opiniami, że legitymacja uprawnia do tańszych biletów tylko do 26 roku życia, jednak ta zasada nie dotyczy komunikacji miejskiej, a innych przewoźników, którzy uwzględnili wiek w swoim regulaminie.

 

Rozrywka

Czas studiowania nierozerwalnie łączy się z uczęszczaniem na wiele imprez, dlatego też w popularnych klubach i dyskotekach można spotkać się z darmowymi wejściówkami dla studentów w określonym dniu. Istnieją również różne promocje w barach i pubach, jednak trzeba liczyć się z tym, że w przypadku takich ofert będzie się każdorazowo proszonym o ukazanie ważnej legitymacji.

Bilety na spektakle teatralne, wejściówki do muzeów lub zwiedzanie atrakcji turystycznych jest dla studentów o wiele tańsze. Najbardziej popularne miejsce w Polsce, takie jak Wawel, Kopalnia Soli w Wieliczce, Łazienki Królewskie można zobaczyć wraz z 30% zniżką. Takie promocje wraz z połączeniem z tanim podróżowaniem mogą być świetną i opłacalną opcją na spędzenie wakacji.

 

Edukacja

Wiele księgarni, szczególnie tych sieciowych, udostępnia studentom swoje zasoby w bardzo korzystnych cenach. Dzięki temu zakup specjalistycznych książek nie musi być aż tak dużym obciążeniem dla portfela. Osoby z ważną legitymacją mogą również liczyć na zniżki w przypadku zapisywania się na liczne kursy. Mogą one dotyczyć np. nauki języków obcych lub też dokształcania w zawodzie.

Warto pamiętać też o tym, że programy komputerowe i ogólnie sprzęt elektroniczny również są tańsze dla studentów. W bardziej atrakcyjniej cenie otrzymają oni telefony, laptopy czy tablety, a niektóre z usług, takie jak oprogramowanie czy aplikacje do tworzenia prezentacji, dostępne są za darmo za ukazaniem legitymacji.